Кој е вистинскиот избор: Alpine A110 или BMW M2 Competition?

Оваа година бевме сведоци на промоција на неколку атрактивни спортски модели а помеѓу највпечатливите се најдоа два автомобили од сегментот на мали спортски купеа: Alpine A110 и BMW M2 Competition. Кој од нив е подобриот избор? Ќе пробаме да дадеме одговор на тоа прашање.

Францускиот Alpine A110 има средишно сместен мотор, алуминиумска шасија и спартанска изработка која помогна масата да се сведе на минимум. Ова мало спортско купе го придвижува 1,8-литарски мотор со 250 коњски сили, но неговата предност е во тоа што е половина тон полесен од моделот на BMW. Од друга страна, адутот на BMW има моќен шестоцилиндричен агрегат од M4 со импресивни 404 коњски сили.

Без сомнение овие два модели го симнаа од тронот малото спортско купе Porsche Cayman, но кој од моделите изгледа како вистинскиот избор? Оставете го името на вашиот фаворит во коментарите.

реклама

Авто-мото

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more

Најлуксузниот авто-отпад во светот

Read more

Кој е побрз: Lamborghini Aventador SVJ или Huracan Performante?

Read more

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more