Кој е вистинскиот избор: Alpine A110 или BMW M2 Competition?

Оваа година бевме сведоци на промоција на неколку атрактивни спортски модели а помеѓу највпечатливите се најдоа два автомобили од сегментот на мали спортски купеа: Alpine A110 и BMW M2 Competition. Кој од нив е подобриот избор? Ќе пробаме да дадеме одговор на тоа прашање.

Францускиот Alpine A110 има средишно сместен мотор, алуминиумска шасија и спартанска изработка која помогна масата да се сведе на минимум. Ова мало спортско купе го придвижува 1,8-литарски мотор со 250 коњски сили, но неговата предност е во тоа што е половина тон полесен од моделот на BMW. Од друга страна, адутот на BMW има моќен шестоцилиндричен агрегат од M4 со импресивни 404 коњски сили.

Без сомнение овие два модели го симнаа од тронот малото спортско купе Porsche Cayman, но кој од моделите изгледа како вистинскиот избор? Оставете го името на вашиот фаворит во коментарите.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more