Кој Франц? Оној што ја збуни Ангела Меркел

Германската канцеларка беше снимена како е неверојатно збунета кој е тој Франц што холандската кралица го спомнува, а мисли на Франција.

Пред седиштето на ОН во Њујорк кралицата Максима на Холандија на англиски ѝ објаснуваше на германската канцеларка Ангела Меркел дека разговарала со Франција во врска со правата на жените, но едвај се разбраа.

Меркел помисли дека станува збор за некојси Франц, па ја праша на кој поточно мисли. На англиски Франција се вика Франс (France), додека во Германија постои машко име Франц (Franz). На крајот се изнасмеаја кога сфатија во што е проблемот.

реклама

Забава

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Нови видеа

play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more
play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more