Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Барселона следното лето би можела да ја исполни големата желба на Баерн за да го доведе Роберт Левандовски во своите редови за возврат, пишува Mundo Deportivo.

Имено, германскиот клуб со голем интерес ги следи преговорите на тинејџерот Гави за нов договор со Барселона.

Баерн покажа интерес и за Френки де Јонг, кого Барселона би можела да го продаде ова лето.

Гави има уште една година од договорот на Камп Ноу, а Баерн наводно е подготвен да ја активира клаузулата од неговиот договор за заминување од 50 милиони евра. Разговорите за неговото продолжување се одолговлекуваат.

URL

Баерн не е единствениот клуб кој е заинтересиран за него. Во игра се и Ливерпул и Пари Сен Жермен.

Од друга страна, Барселона сака да го доведе Левандовски од Баерн, а во Каталонија сака да дојде и самиот полски напаѓач. За да се случи тоа, на Барселона можеби ѝ треба жртвено јагне.

Идеално, тоа би можело да биде Мемфис Депај или Сергино Дест. Во помалку од идеално тоа би можело да биде Френки или Гави.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Фудбал

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more

Роналдињо блесна во Индонезија на 42 години

Read more
 

Спорт

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе

Почна најчудниот Вимблдон досега: Ѓоковиќ и Надал повторно фаворити, се враќа Серена

Читај повеќе