Кој хороскопски знак лаже најмногу, а кој најмалку?

Без разлика колку и да одрекуваат, факт е дека некои луѓе лажат повеќе од другите.

Според хороскопот, Times of India направи листа на хороскопски знаци подредувајќи ги од најголеми лажговци до оние кои најмалку лажат.

1. Бик

Иако важат за најприземен знак, сепак Бикот ќе глуми жртва кога ќе падне во неволја. Нека не ве изненади ако почне да ги извртува фактите, особено ако го фатите во нешто што не треба да го прави.

2. Близнаци

Дури и ако не го мислат тоа, Близнаците ќе ви делат комплименти бидејќи угодувањето на туѓото его е начин со кој се здобиваат со довербата на другите луѓе. Ќе лажат за сè, а потоа ќе настојуваат вие да се чувствувате добро додека тие лажат. Не лажат намерно, тоа им доаѓа некако природно.

3. Лав

Лавот е опседнат со сопствената самодоверба, па не е необично во нивното CV да лажат дека се разбираат во работи за кои всушност не знаат ништо. Ќе лажат и за некоја книга дека е добра, само за да испаднат поинтелигентни.

4. Девица

Девицата сака со сите да биде во добри односи, па ќе лаже за ситници. На пример, како батеријата на телефонот им е при крај, а всушност само не сакаат да разговараат.

5. Вага

Вагата ќе ве нарекува со прекари затоа што заборавила како се викате, иако повеќе пати сте им го кажале вашето име. Ќе лаже за да избегне конфликт или за да не ве повреди.

Ќе лаже дека ѝ било супер со вас, иако понатаму во животот целосно ќе ве игнорира.

6. Овен

Зборови со кои Овенот најчесто се користи кога зборува на тема за која нема поим, само за да не испадне смешен се „логично“, „дефинитивно“, „секако“.

Со мислите ќе отидат некаде далеки додека им зборувате, ќе се прават заинтересирани иако всушност сакаат во тој момент да бидат сами.

7. Скорпија

Иако се горди на својата искреност, Скорпиите ќе лажат за ситни работи само за да се чувствуваат супериорни.

8. Рак

„Не е до тебе, до мене е“ е онаа класична реченица којашто знаат да ја изговорат припадниците на овој знак само за да не испаднат лоши. Ќе ве лажат за да не ве повредат и ќе најдат причина зошто тие се виновни за раскинувањето, иако вистината е дека се заситиле од вас.

9. Стрелец

Стрелецот ќе измисли некој изговор само за да не мора да дојде кај вас ако тоа не му се прави. Искрени се и не би лажеле за некои супер настани коишто им се случиле, но можат да прекршат ветување ако во даден момент не им е дојдено до тоа што го ветиле.

10. Јарец

Јарците не се толку големи лажговци, ќе лажат за тоа дека ги интересира некоја изложба само за да ве импресионираат. Можеби со ситни лаги ќе го разубават нивното CV, но тоа е тоа.

11. Риби

Рибите ќе лажат дека им се допаѓа дружењето со вашите пријатели, ако тоа ве направи посреќни. Избегнуваат да повредат некого, па дури и кога не се чувствуваат добро ќе излажат дека се супер.

12. Водолија

Водолиите попрво ќе се излажат себеси отколку вас. Ќе лажат дека се вегани, а подоцна ќе отидат до првиот ресторан за брза храна по сочен хамбургер.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Живот

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Младата Кристина од Неготино одгледува свилени буби

Read more

Попова Шапка доби Информативно-едукативен Центар и две соларни еко-зони за одмор во две бачила

Read more

„Барај синко, царство доволно големо за твоите амбиции“: Смртта на Александар Велики

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе