Кој привлече најмногу внимание на овогодинешната Мет Гала?

Кајгана
/ 14.09.2021 / 14:43

Синоќа се одржа манифестацијата Мет Гала, а многу од познатите дами носеа креации на светски познатите дизајнери.

Мет Гала и Мет Бал е манифестација на која се собираат средства за Музејот на уметноста Метрополитен во Њујорк. Секоја година се одбира тема, а од гостите се очекува да одберат пригодна свечена облека.

Овогодинешната тема беше "In America: A Lexicon of Fashion" и целта беше да се прикаже историјата на американската модна индустрија во што подобро светло.

Па така, актерката Емили Блант се појави на црвениот тепих носејќи Miu Miu фустан преку кој имаше бела наметка. Носеше дијамантска нараквица и обетки. Изгледот беше инспириран од Хеди Ламар, актерка и ѕвезда на филмот “Ziegfeld Girl” oд 1941 година.

URL

Манекенката Иман Боуви стигна во дизајн на Харис Рид со златен украс на главата, за кој биле потребни 400 часа работа за да биде готов. Рид изјави: „Се обидов да ја замислам најубавата жена на светот и веднаш на памет ми падна Иман”.

Remote video URL

Манекенката Кендал Џенер се појави во дијамантски фустан на Givenchy. Инспирацијата е од Одри Хепберн во филмот „My Fair Lady” oд 1964 година.

URL

Поп ѕвездата Били Ајлиш се одлучи за грациозна креација на Оскар де ла Рента. Многумина ја споредија со Мерилин Монро.

URL

Ријана се појави во фустан на Balenciaga, а на главата носеше украс направен од 267 каратен дијамант.

Remote video URL

Манекенката Џиџи Хадид носеше сатенски фустан на Prada, во комбинација со црни ракавици.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Стил

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Read more

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе