Кој раскинува почесто – мажите или жените?

Неодамнешните податоци покажуваат дека љубовните врски се полни со интересни факти.

Начинот на којшто се вљубуваме е чуден, ни се случуваат многу промени во тие моменти, се буди хемија и ни се случува нешто ново во животот.

Неодамнешните податоци укажуваат на многу работи кои се сменети од порано во однос на машко-женските односи.

- Истражувањето кое вклучи околу 1.000 мажи и жени, откри дека дури 95 проценти од мажите сакаат жената да го направи првиот чекор.

- Шест проценти од жените сметаат дека никогаш не ги забораваме долгите врски 

- Околу 89 проценти од помладите мажи сакаат да излегуваат со постари жени бидејќи сметаат дека се поискусни во сексот

- Жените раскинуваат почесто од мажите

- Истражувањата покажуваат дека мажите стануваат поглупави кога ќе забележат атрактивна жена

- Жените во просек ги привлекуваат мажи кои се шест години постари од нив

- 39 отсто од жените би се откажале од секс отколку од омилената храна

- Кога станува збор за запознавање партнер онлајн, жените се плашат дека ќе запознаат сериски убиец

- Дури 64% од испитаниците одговориле дека го промениле изгледот по раскинувањето.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Љубов и секс

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Read more

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Read more

Магазин

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе