Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Дојде денот кога по единаесетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи фестивалот Здраво Млади на кој ќе настапат три домашни и седум странски уметници.

Од минатогодишното издание; Фото: Филип Здравески / Кајгана

Фестивалот ќе поделен на две бини во паркот на МКЦ и ќе почне од 19 часот. Картите по цена од 400 денари и денес се достапни на љубителите на музиката, а билетарата ќе работи и вечерва.

Мерките за заштита од коронавирусот сигурно ќе се одразат на овогодинешната посетеност, која ионакат е лимитирана, бидејќи ќе можат да влезат единствено лица кои се вакцинирани, кои имаат негативен тест или го прележале вирусот во последните 45 дена.

Распоредот е следен:

19:00 - Бина II - Lufthansa (Македонија)

Remote video URL

20:00 - Бина II - Blackstate (Македонија)

Remote video URL

20:30 - Бина I - KOIKOI (Србија)

Remote video URL

21:15 - Бина II - Belgrado (Шпанија)

Remote video URL

22:00 - Бина I - Мурман Цуладзе (Грузија)

Remote video URL

22:40 - Бина II - Искра (Македонија)

Remote video URL

23:10 - Бина I - Peki Pele (Хрватска)

Remote video URL

23:34 - Бина II - Shortparis (Русија)

Remote video URL

0:45 - Бина II - Hercules & Love Affair (САД)

Remote video URL

2:00 - Бина I - Диџеј Фиц (Ирска)

Remote video URL
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

МК сцена

Влатко Стефановски слави 50 години кариера

Read more

Концерт „Најдоброто од Копров” на Скопско лето

Read more

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Read more

Режисерка од Нов Зеланд сними филм инспирирана од Пред дождот на Милчо Манчевски

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе