Која е најпопуларната личност на Instagram?

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо официјално е најпопуларната личност на Instagram, со најмногу следачи. Тоj е првиот и единствениот кој има над 500 милиони следбеници на оваа социјална мрежа.

Роналдо има 124 милиони повеќе следбеници од Лео Меси, кого го следат 376 милиони луѓе. Трета најследена личност на Instagram е Кајли Џенер со 372 милиони следбеници.

Роналдо до оваа фасцинантна бројка дојде благодарение на фотографијата со Меси што ја објави пред два дена и која за краток период собра 37 милиони лајкови.

Ѕвездата на Манчестер јунајтед следи над 500 профили на Instagram.

Според процените, Роналдо заработува околу 2.3 милиони долари по платена објава на оваа платформа. Фудбалерот често ги рекламира компаниите со кои има договори, како и неговите брендови, а често објавува семејни фотографии и јавно споделува интимни моменти од животот.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Интернет

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Read more

Маск: Ќе си направам мој телефон ако ме исфрлат од Apple и Google Store

Read more

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Читај повеќе

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Читај повеќе

Чудни минерали што ги нема на Земјата откриени во астероид кој паднал во Африка

Читај повеќе

Apple тестира еден од најважните новитети за iOS

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Читај повеќе

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Читај повеќе
  • filter

Столбовите на создавањето какви што не сме ги виделе досега

Читај повеќе

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон

Читај повеќе