Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Може да биде изненадувачки тешко за нас да прифатиме дека главната причина за голем дел од нашето ментално вознемирување може да биде нешто толку недраматично како недостатокот на сон.

Подобрувањето на менталното здравје би подразбирало посериозно да ја сфатиме нашата потреба за спиење.

The School of Life ја објаснува поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје.

 

реклама

Здравје

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Read more

Зошто треба да јадете урми?

Read more

Што му се случува на телото кога седите предолго?

Read more

Зошто треба секој ден да јадете јагоди?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Read more
play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more
play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more
play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
play_arrow

Што кога би можеле да ја сретнете помладата верзија на себе?

Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
play_arrow

Вежби за истегнување кои може да ги правите секој ден

Read more
play_arrow

Мачката која „работи“ во продавница за автоделови

Read more
play_arrow

Зошто домашните миленици не смеат да јадат чоколадо?

Read more