ЛА ЛИГА 2020/21

Која е приказната зад необичната прослава на голот на Гризман?

Антоан Гризман се врати во форма со головите за Барселона, по тешкиот старт на сезоната и бројните критики упатени на негова сметка.

Французинот постигна извонреден погодок во победата против Осасуна во неделата (4:0), а посебно внимание привлече со прославата на голот.

URL

Новинарите беа љубопитни по ова прашање, а напаѓачот на Барса откри дека идејата ја добил од ќерка му, според танц од популарната видеоигра „Fortnite“.

URL

„Појадувавме со ќерка ми и ја прашав како би сакала да го прославам следниот гол. Ми кажа како и јас така и направив. Тоа беше за неа. Многу е важно што победивме и се приклучивме кон врвот. Знаеме дека Ла Лига е долга и сакаме да бидеме прваци, а тоа е тежок пат“, изјави Гризман.

Французинот објави и видео на Twitter во кое покажа како се славело кај него дома, поточно како славела неговата четиригодишна ќерка Миа.

URL

Гризман во дресот на Каталонците на сите натпреварувања во 12 натпревари досега сезонава имаше четири гола и две асистенции.

реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе