Која храна треба да ја одбегнувате за да не ви се таложи сало на стомакот?

А.С.
/ 13.05.2024 / 17:22

Како што наближува летната сезона, повеќето од нас вложуваат малку повеќе напор во нашите фитнес рутини и навики во исхраната.

Има неколку чекори што можеме да ги преземеме за да го имаме телото од нашите соништа ова лето: од вежбање разни тренинзи за согорување на маснотии до јадење храна што го поттикнува метаболизмот. Сепак, клучно е да го намалиме внесот на одредени намирници доколку сакаме порамен стомак.

Диететичарот и нутриционист д-р Мринал Пандит и диететичарката Дејна Елис Ханес открија за каква храна станува збор.

Преработено месо

Преработеното месо може сериозно да му наштети на нашето здравје. Тоа е поврзано со многу здравствени проблеми, вклучително и зголемување на телесната тежина. Преработеното месо, како што се колбасите, сланината и шунката, придонесуваат за маснотии на стомакот поради нивната висока содржина на масти и натриум.

„Нитритите и нитратите, кои се користат во преработката на оваа храна, предизвикуваат воспаление, клучен двигател за складирање на маснотии и хронични болести. Тие вклучуваат рак на дебелото црево, срцеви заболувања и дијабетес тип 2“, вели д-р Пандит за SheFinds.

Пржена храна

Особено тешко е да се одолее на пржената храна. Меѓутоа, ако се грижиме за нашето здравје, подобро е да ја прескокнеме пржената храна. Д-р Пандит забележува дека пржената храна создава нездрави транс масти и ја зголемува густината на калориите, што доведува до акумулација на маснотии, особено околу стомакот. Исто така, ја нагласува врската помеѓу транс мастите и срцевите заболувања.

„Транс мастите го зголемуваат лошиот холестерол додека го намалуваат добриот холестерол, што доведува до срцеви заболувања и мозочен удар“, предупреди таа. Покрај тоа, високата содржина на натриум во пржената храна може да доведе до голем број здравствени проблеми, вклучувајќи и многу болести поврзани со возраста.

„Пржената храна е богата со натриум и може да го зголеми крвниот притисок. Покрај тоа, високата содржина на натриум во пржената храна може да го зголеми крвниот притисок, да придонесе за воспаление и забрзано стареење“, додаде таа.

Бел леб

Иако може да биде вкусна опција за сендвич, белиот леб е уште една преработена храна која експертите велат дека најдобро е да ја исфрлите од вашата исхрана доколку сакате да ги намалите салото од стомакот. Овој леб е полн со рафинирани јаглехидрати кои можат да предизвикаат зголемување на телесната тежина.

Ханес објаснува дека овие јаглехидрати, кои поминале низ процес на рафинирање што ги лишува од сите нивни влакна и здравствени придобивки, имаат многу негативни несакани ефекти за нашето здравје, а само еден од нив е салото на стомакот.

„Јадењето бел леб може да резултира со брз пораст на шеќерот и воспаление, што и двете го запираат губењето на тежината и му штетат на здравјето“, заклучи таа.

реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more

Фит

7 знаци дека сте станале фитнес зависник и веќе на сите им сте преку глава

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

5 работи кои се забранети после 5 попладне ако сакате да ослабете

Read more

Кој дел од телото најчесто прв го губи салото?

Read more
 

Магазин

Викенд хорскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Читај повеќе

Како да се ослободите од мравките во домот?

Читај повеќе

Зошто децата стануваат понемирни кога се со родителите?

Читај повеќе

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Читај повеќе

Откријте ги помалку познатите ерогени зони за фантастичен секс

Читај повеќе

Три суплементи што може да бидат штетни за мозокот ако се земаат непотребно

Читај повеќе

7 знаци дека сте станале фитнес зависник и веќе на сите им сте преку глава

Читај повеќе

Зошто е важно да ја бришете прашината од листовите на собните растенија?

Читај повеќе

Докторка објасни сè што треба да знаеме за новиот сој на коронавирус

Читај повеќе