Која песна би била твојата плата?

Плата како плата, се троши. Се чини додека трепнеш, пола заминала, а далеку е следната.

На Facebook страницата „Dnevna doza buraza“ објавена е фотографија со едноставно прашање кое ќе ве погоди: „Koja песна би била твојата плата“? Многумина се сетија на различни хитови и во коментарите напишаа многу наслови и стихови. Некои одговори се урнебесни.

Најчестите коментари беа „Дотако сам дно живота“, наслов на хитот на легендарниот Тома Здравковиќ и „А кад ми доѓеш ти и осмеш вратиш ми“ на Оливер Драгојевиќ.

Инспирирани од дечкиве, решивме да ви го поставиме истото прашање: „ Која песна би била твојата плата?

Ќе почнеме ние, а вие дополнувајте во коментарите:

„Од утро па до мрак сме заедно“(ДНК и Магдалена)

„Кога те нема“ (Хелена Благне)
Remote video URL

„Ќе се вратам некој ден“(Александра Јанева)


„Ќе ми треба магија“ (Магија)


„Ти си проблем“ (Студени нозе)

Remote video URL

„Сега јас си заминувам“ (Јован Јованов)


„Врати се“ (КИСМИ)

Пишете ни во коментарите која е вашата песна.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Чек дис аут

Руски измамници продаваат уреди за „дечипирање“ од вакцината против ковид

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
 

Магазин

Руски измамници продаваат уреди за „дечипирање“ од вакцината против ковид

Читај повеќе

Студија: Бебињата развиваат смисла за хумор во првиот месец од животот

Читај повеќе

Едноставно решение за оние коишто имаат недостаток на витамин Д

Читај повеќе

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе