Колекција од соништата: Автомобили вредни над 40 милиони евра

Листата вклучува и неколку одамна распродадени ексклузивни автомобили, како што се Ferrari SP90, Bugatti Divo, Lamborghini Aventador SVJ.

 

Станува збор за Hollmann International, германски продавач на егзотични, скапи автомобили. Иако понудата постојано се менува, на листата секогаш има исклучително атрактивни автомобили. Актуелната колекција е вредна над 40 милиони евра.

Главниот збор го има Mercedes, а покрај Maybach верзијата на S-Class и GLS, може да се најдат и SLS AMG, но и легендарниот SLR McLaren 722.

Листата вклучува и некои одамна распродадени ексклузивни автомобили, како што се Ferrari SP90, Bugatti Divo, Lamborghini Aventador SVJ, па дури и исклучително ретките Mercedes G650 Landaulet и G63 6x6.

За љубителите на класиката, тука се Ferrari F40 LM, Mercedes 230 SL, а цените на сите автомобили може да се најдат на официјалната веб-страница.

Колекцијата од соништата погледнете ја во видеото на YouTube каналот Novitec Group.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Авто новости

Кои се најпродаваните автомобили низ Европа?

Read more

Најчести грешки што ги прават купувачите на половни автомобили

Read more

Првпат во историјата се продадени повеќе електрични отколку дизел автомобили

Read more

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

Read more
 

Автомобили

Кои се најпродаваните автомобили низ Европа?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги прават купувачите на половни автомобили

Читај повеќе

Првпат во историјата се продадени повеќе електрични отколку дизел автомобили

Читај повеќе

За секунда уништи автомобил од 2,5 милиони евра

Читај повеќе

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Читај повеќе

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Читај повеќе

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Читај повеќе
  • play_arrow

Off-road дуел на теренци: Niva vs Jimny vs Duster

Читај повеќе