Колку често жените сакаат да водат љубов?

Покрај животните обврски и проблеми, децата и работата, како и времето за себе, многу е тешко да се зачува совршениот однос со партнерот или барем онаа најдобра идеална состојба во која сте биле заедно.

Тоа подразбира и размена на страсти и искажување емоции. Истражувањето спроведено на 300 жени одговори на прашањето: Колку често водат љубов жените во брак?

Речиси 47%, или речиси половина од испитаничките на различни возрасти, одговориле дека водат љубов со партнерот еднаш неделно, а речиси 10% имаат секс само два пати месечно.

Она што е поинтересно во врска со овие резултати не е одговор на прашањето колку често имаат секс, туку колку сакаат. Имено - на повеќето жени им одговараат овие бројки.

„Жените во брак кои рекоа дека имаат секс со партнерот еднаш неделно или два пати месечно додоа дека тоа совршено им одговара и тоа не е никаква реткост. Причината за тоа се секојдневните препреки, стресот и обврските поради кои сексот може да стане предвидлив, па дури и здодевен.

Исто така, истражувањето потврдило дека колку поретко воделе љубов, кај жените страста и потребата за секс станувала сѐ помала и помала.

Занемарувањето на страста и недостигот на интимност, што во модерното време е сѐ поприсутно меѓу партнерите, често доведува до прељуба, па и разводи меѓу двојките на секоја возраст.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Љубов и секс

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Како да ја зголемите издржливоста за време на секс?

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе