Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Неотпакуван примерок од првата генерација на iPhone е ставен на аукција во САД и се очекува да достигне цена од повеќе од 50.000 долари.

 

Во моментот на пишување, понудената цена за уредот е 2.750 долари, а до крајот на аукцијата остануваат уште нешто повеќе од 16 дена.

Сопственичка на телефонот е уметницата Карен Грин, која го добила на подарок во 2007 година. Бидејќи во тоа време веќе имала нов мобилен телефон, а ајфонот тогаш не бил компатибилен со нејзината мобилна мрежа, го оставила неотпакуван, „завиткан во фланелни пижами“.

URL

Во октомври стапила во контакт со аукциската куќа LCG Auctions и им го понудила својот iPhone. Таа решила да оди на аукција за да собере пари за да отвори ново студио за тетовирање.

Телефонот од првата генерација на iPhone е произведен во 2007 година и доаѓа со 8GB простор и има камера од 2MP.

Првата генерација на Apple iPhone, во времето кога се појави, чинеше 499 долари за модел со 4 GB меморија или 599 долари за модел со 8 GB простор за складирање податоци.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Мобилни

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Apple подготвува промена за iPhone 15 Pro од која многумина стравуваат

Read more

Samsung ги претстави Galaxy A54 и Galaxy A34

Read more

Huawei на 21 март ќе ја претстави серијата P60 и Mate X3

Read more
 

Гик

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Читај повеќе

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Читај повеќе

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Читај повеќе

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Читај повеќе

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Читај повеќе

На Земјата ѝ се заканува фосфогедон - што е тоа?

Читај повеќе

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Читај повеќе

Како да ги решите проблемите со Wi-Fi конекцијата?

Читај повеќе