Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Ф.З.
/ 30.06.2020 / 09:20

Факт е дека вежбањето кардио помага во топењето на масните наслаги, првенствено оние во пределот околу стомакот.

Но, било какво вежбање кардио не значи дека обавезно ќе се согоруваат тие маснотии. Организмот масните наслаги после одреден напор почнува да ги користи како енергија и на тој начин тие се трошат. Меѓутоа, сѐ додека не се достигне тој напор, тој потенцијален извор на енергија нема да се троши.

Затоа Џереми Итер ќе ви објасни како да одредите колку кадрио ви е потребно.

реклама

Фит

Што се случува во вашето тело ако не вежбате доволно?

Read more

15-минутни вежби за секси грб со тегови

Read more

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Read more

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more