Колку килограми може да слабеете неделно – водич за жени

Ако некогаш сте почнале режим на исхрана или вежбање (или и двете), сигурно сте сакале да знаете со кое темпо ќе губите килограми.

Слабеењето кај мажите и кај жените е различно, како и кај секоја индивидуа посебно, но има некои параметри по кои може да се водите.

Доктор Ентони Балдузи ги советува жените како правилно и одржливо да ги остварат своите фитнес цели и како да имаат реални очекувања од напорите за слабеење.

 

 

 

реклама

Фит

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more

Нови видеа

play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more