Колку луѓе навистина умираат од коронавирусот?

Во пандемијата со COVID-19 веќе се регистрирани над 450.000 смртни случаи поврзани со болеста.

BBC спроведе истрага за прекумерниот број смртни случаи во пандемијата, што значи дека стапката на смртност е повисока отколку нормалата во изминатите години.

Истрагата покажа дека всушност бројот на смртни случаи поврзани со коронавирусот е далеку поголем.

реклама

Здравје

Истражување: Витаминот Д е тајното оружје во борбата против коронавирусот

Read more

Австралија разви спреј за нос во борбата против COVID-19

Read more

Истражување: COVID-19 не се пренесува преку мајчино млеко

Read more

Кина почна со имунизација против COVID-19, иако вакцината уште се испитува

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more