Колку пари треба да издвоите за позлатен PlayStation 5?

Претставена е новата конзола PlayStation 5 која чини вртоглави половина милион долари.

Caviar ја подготви конзолата PS5 украсена со 18-каратно злато. Компанијата планира да понуди само 9 примероци, а секој од нив чини 499.999 долари.

За производство на ваква конзола се потребни 4 месеци, а Caviar за овој проект соработува со партнер кој е специјализиран за златен накит.

Да се потсетиме дека стандардниот PS5 на пазарот чини 499 долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Гејминг

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Read more

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more

Топ 20 нови игри за PS4

Read more
 

Гик

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случува земјотрес?

Читај повеќе

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе