Колку протеини треба да внесувате дневно?

М.С.
/ 03.06.2020 / 13:49

Иако зголемениот внес на протеини помага за билдањето на мускулите, тоа не значи дека треба да претерувате со внесот на протеини.

Нашето тело ги користи протеините за да може да функционира на правилен начин. Во новото видео на YouTube каналот The Fit Mother Project - Fitness For Busy Moms, д-р Ентони Балдузи ќе ви објасни како да пресметате колку протеини треба да внесувате дневно во вашиот организам според вашата тежина. 

реклама

Фит

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more