Колку време е потребно за да се преболи раскинувањето?

Раскинувањето на врска е болна точка без разлика дали со некого сте минале неколку месеци или станува збор за развод. Кога луѓето минуваат низ таа фаза бараат утешен одговор на прашањето до кога ќе потрае таа состојба.

Иако не постои конечен одговор на тоа прашање, до кога ќе го преболите раскинувањето, недамнешно истражување на OnePoll покажа дека повеќето луѓе во просек трошат 18 месеци од животот со помирување со разделби. Тоа значи дека трите позначајни раскинувања носат по 6 месеци тагување.

Раскинувањето со себе повлекува промена на рутини и навики на кои сме се навикнале во текот на врската или заедничкиот живот. Потоа настапува период на адаптирање на самостојно функционирање, понекогаш и промена на адреса или круг на пријатели.

Врската е нешто со што се идентификуваме, па неретко може да слушнеме коментар како некој го преболел раскинувањето, но не и чувството на битување во врската.

Доколку минувате низ раскинување, знајте дека е важно да си дадете простор, време и разбирање, да бидете подготвени на подеми и падови. Се чини дека половина година е вистинската мерка за разделување од тоа искуство и личност, но секој во вистинското време ќе го препознае тој пресвртен момент.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Љубов и секс

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Read more

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more
 

Магазин

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе