Комедијата „Good Boys“ го освои бокс-офисот

„Big Boys“, филм со буџет од 20 милиони долари, го освои северноамериканскиот бокс-офис со заработка од 21 милион долари во првиот викенд на прикажување.

Сет Роген е продуцент на комедијата, додека режисер е  Џин Ступински. Главните улоги ги толкуваат Џејкоб Трембелј, Кит Л. Вилијамс и Брејди Нун. На меѓународно ниво филмот заработи 2,1 милиони долари и може да се пофали со заработка од 23,1 милион долари од премиерното прикажување.

Премиерата на „The Angry Birds Movie 2“ се најде на четврто место со заработка од 10,5 милиони долари, додека премиерното прикажување на „47 Meters Down: Uncaged“ се најде на шестото место со заработка од 9 милиони долари.

Ова е целосната листа на најгледани филмови во текот на изминатиот викенд:

1. Good Boys – 21 милиони долари

2. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw – 14,1

3. The Lion King – 11,9

4. The Angry Birds Movie 2 – 10,5

5. Scary Stories to Tell in the Dark – 10

6. 47 Meters Down: Uncaged – 9

7. Dora and the Lost City of Gold – 8,5

8. Once Upon a Time in Hollywod – 7,6

9. Blinded By the Lighr – 4,4

10. The Art of Racing in the Rain – 4,4 милиони долари.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Read more

Задолжителен 14-дневен карантин во Бугарија за наши државјани при влез во таа земја

Read more

Филм & ТВ

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

Сцена

  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе