Konami започна со производство на гејмерски компјутери

Konami одлучи да влезе на пазарот на гејмерски компјутери.

Konami претстави 3 модели на компјутери кои се дел од Arespear линијата, како и два модела на гејмерски тастатури и гејмерски слушалки.

Куќиштата имаат црни и сребрени панели кои се разликуваат од Apple Mac Pro. Најевтиниот е Arespear C300 кој чини 1.750 долари. Тој пристигнува со i5-9400F процесор, GTX 1650 графика и 8GB RAM, како и 512 GB SSD меморија.

Подобриот модел е C700 кој чини 3.200 долари, а тој поседува i7-9700 процесор, RTX 2070 супер графика, 16 GB DDR 4 RAM 512 M.2 PCle SSD меморија и хард диск од 1 TB.

Arespear произведува и H100 слушалки кои обезбедуваат висококвалитетен и моќен звук. Продажбата во Јапонија почнува во декември, пишува Engadget.

Remote video URL
реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Хардвер

Konami започна со производство на гејмерски компјутери

Read more

Новиот Apple Watch 6 ќе детектира напади на паника

Read more

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Гик

Женева ќе стане урбана лабораторија за еколошката транзиција

Читај повеќе

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе