Конечно – инкогнито режимот што ни требаше

Инкогнито режимот е прилично корисна карактеристика ако вашиот прв избор е Google Chrome.

Меѓутоа, ако не сте доволно внимателни, можете лесно да го предадете телефонот на некого и да му дозволите да го види баш она што не би сакале да биде видено.

За да спречи тоа да се случи, Google одлучи да ја надгради оваа карактеристика за iOS системите.

Новата верзија на апликацијата значи и дополнителна заштита кога станува збор за Incognito Mode.

Корисниците ќе можат да ги вклучуваат Touch ID или Face ID за да ги заштитат „приватните“ јазичиња, а кога ќе ја вклучат оваа опција, сите прозорци во режимот Инкогнито ќе бидат замаглени сѐ додека телефонот не потврди дека навистина сте вие, пренесува порталот 9to5 Google.

За да ја вклучите оваа опција, изберете Settings ->Privacy -> Lock Incognito tabs when you close Chrome.

реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Софтвер

Instagram воведува нова интересна опција

Read more

Водич за почетници - како да користите iCloud?

Read more

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Read more

Конечно – инкогнито режимот што ни требаше

Read more
 

Гик

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случува земјотрес?

Читај повеќе

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе