Конор, дали е тоа кокаин на масата?

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор објави фотографија на социјалните мрежи која привлече големо внимание од неговите обожаватели, прикажувајќи луксузен часовник во преден план, додека посебно внимание привлече мистериозниот прав што се наоѓа на масата.

Иако Мекгрегор првенствено сакаше да се пофали со новиот Rolex Yacht -Master II часовник кој чини околу 42.500 евра, неговите фанови забележаа сосема поинаков детаљ - бел прав на масата!

„Дали е тоа кокаин?“, напиша еден од обожавателите, проследено со коментари како:

„Дали е тоа прашок за пециво на масата?“ или „Масата изгледа прилично напрашена...“.

Мекгрегор постојано го поврзуваат со употреба на дрога, а поранешниот УФЦ шампион исто така беше обвинет за силување жена во хотел во Даблин во декември 2018 година, додека бил под дејство на наркотици.

Две години подоцна, Мекгрегор беше уапсен на Корзика кога беше обвинет за злоупотреба на неколку жени по забава на која наводно консумирал кокаин.

Иако Мекгрегор многу често е цел на разни обвинувања, тој категорично ги негира сите објави и обвинувања за сексуален криминал.

Ако Мекгрегор навистина земал дрога, УФЦ ќе го казни со забрана за настап две години.

Неговото враќање во октагонот треба да се случи во напролет во 2022 година по страшната повреда во јули. Ирецот тогаш ја скрши левата нога во првата рунда од трилогиската борба со Поарје на УФЦ 264 и му беше кажано дека не може да се врати во октагонот до 2022 година, доколку не добие медицинско одобрување пред 7 јануари следната година.

Мекгрегор направи операција на ногата и неодамна почна пак да оди, па е на добар пат да се опорави.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Останати спортови

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Read more

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Read more

Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе