Останати спортови

Конор МекГрегор и Флојд Мејведер ја договорилие битката на векот?

14. февруари 2017 - 14:03 | Д.П.

Конор МекГрегор и флојд Мејведер направиле договор за борбата на векот, пишува The Sun. Договорот се уште не е потпишан поради мало задржување од трета страна, но дефинитивно ќе се случи.

Повикувајќи се на извор близок на МекГрегор, Irish Sun пишува дека борачите се договориле да се борат и ги договориле своите суми.

Според информациите, борбата може да биде најавена во текот на следните две недели.

Веќе со месеци се шпекулира за битка меѓу Мејведер и МекГрегор, а од двата табора постојано стигнуваа информации дека тие се многу заинтересирани за дуел.

Коментирај