Конор Мекгрегор објави дека станал милијардер, никој не му верува

Легендарниот ирски борец Конор Мекгрегор на Instagram објави дека станал милијардер, но јавноста не му верува.

Од претходно е познато дека наводно заработил 100 милиони долари од поразот на мечот со Флојд Мејведер во 2017 година, а Forbes објави дека минатата година заработил 47 милиони долари.

Освен боксот, Мекгрегор заработува и од неговата компанија за виски Proper Twelve Whiskey Brand, како и од неговите останати фирми August McGregor Clothing и McGregor Sports & Entertainment.

Според американските медиуми, мала е веројатноста неговата објава дека станал милијардер да е вистинита. Според нивната пресметка, Мекгрегор не е ниту близу таа бројка па останува прашањето зошто Ирецот воопшто ја сподели оваа информација со јавноста.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The King Mandingo. I fought for billionaires and then became one myself.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Останати спортови

Среќен роденден, Комити!

Read more

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Read more

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Read more

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе