Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Пред два дена Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Поарје, а во следните шест месеци тој нема да има борби.

Поарје го нокаутираше Мекгрегор во втората рунда, а поради тежината на ударите медицинската комисија на УФЦ го суспендираше Ирецот на период од 6 месеци.

Суспензијата по борба е вообичаена за да за се заштити здравјето на борците, а должината на траење зависи од тежината и бројот на примени удари.

Мекгрегор беше повреден во десната потколеница и поради тоа нема да има борби во наредните 180 дена.

Тоа значи дека нова средба меѓу Поарје и Мекрегор може најрано да има кон крајот на јули.

Remote video URL
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Останати спортови

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе