Конте им дели и сексуални совети на своите играчи

Звучи чудно, но стратегот на Интер на секој можем начин сака да го вади максимумот од своите фудбалери па дури и со совети за тоа како да не трошат енергија при секс.

Да, Антонио Конте освен тренерскиот занеат е и сексуален советник. Така барем се пофали во интервју за францускиот L'Équipe, дека им дели сексуални совети на играчите на Интер за тие да ја сочуваат енергијата за натпреварите.

„За време на натпреварувачката сезона ги советувам моите играчи дека сексуалниот однос не треба да трае долго и да вложат минимален напор за да се потроши што е можно помалку сила. Тоа значи дека треба да практикуваат положби во кои тие се под партнерката“, Конте ја открива тајната за тоа како фудбалерот да има секс, а сепак потоа да даде максимум на зелениот терен.

Со вакви совети Конте дефинитивно ќе го навлече гневот на сопругите и девојките на фудбалерите кои секако не сакаат нивниот сексуален однос да трае што е можно пократко.

„И препорачливо е тоа да го прават со нивните сопруги и декојки бидејќи доколку го прават со други, па, тоа бара повеќе акција“, Конте не е загрижен дали неговите фудбалери се верни, туку секс се љубовница бара повеќе напор, а тоа потоа може да се одрази негативно врз перформансите на теренот.

Малку е необично кога ќе замислиме како би се одвивал еден таков муабет помеѓу Антонио Конте и ете нека биде на пример Ромелу Лукаку. Дефинитивно смешно.

Колку играчите на „Нераѕурите“ ги слушаат и почитуваат неговите сексуални совети, засега останува непознато. Како и да е, нареден пат кога ќе видиме играч на Интер да не дава сѐ од себе на натпревар, прва претпоставка зошто е тоа така ќе биде дека не ги слушал секс советите на Антонио Конте.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Фудбал

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Read more

Спорт

  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе