Хроника

Контролори на ЈСП нападнати во автобус

17. февруари 2019 - 14:20 | МИА

Двајца контролори на ЈСП биле физички нападнати од патник во автобус од градскиот јавен превоз.

На 16.02.2019 година во 17,25 часот С.А.(39) од Скопје пријавил дека околу 16,50 часот во автобус на ЈСП број 50 додека вршел контрола на билети заедно со неговиот колега Б.Ј.

Двајцата му побарале билет на Т.П. кој потоа физички ги нападнал.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај