Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Ѕвездата на филмскиот универзум на Marvel, Себастијан Стен, ќе го портретира контроверзниот Доналд Трамп во претстојниот биографски филм The Apprentice, пренесува Deadline.

Режисер на серијата е Иранецот Али Абаси, креаторот на наградуваниот филм Holy Spider, кој работеше на популарната серија на HBO The Last of Us.

Покрај Стен, во филмот играат Марија Бакалова, која ќе ја игра поранешната сопруга на Трамп, Ивана Трамп, и Џереми Стронг, кој ќе го игра адвокатот Рој Кон.

Deadline го опишува филмот како „истражување на моќта и амбициите сместени во свет на корупција и измама“. Филмот ќе го следи подемот на Трамп во 70-тите и 80-тите години, кога почна да ја гради својата империја за недвижнини во Њујорк, и неговиот однос со злогласениот адвокат Рој Кон.

Сценариото за филмот го напиша Габриел Шерман, чиј бестселер The Loudest Voice in the Room беше инспирација за мини-серијата The Loudest Voice, во која Расел Кроу го глуми поранешниот шеф на Fox News, Роџер Ајлс.

Фановите се поделени околу изборот

Стен ги освои срцата на обожавателите со улогата на Баки Барнс во филмскиот универзум на Marvel, додека ги воодушеви критичарите со неговата изведба во серијата Pam & Tommy. Но, мислењата се поделени за неговата нова улога.

„Одвратно, Себастијан треба да се срами“, „Ако ова не е сатира, не сакам да го гледам филмот“, „Ова е втор пат Себастијан Стен да глуми таен руски агент“, „Ова звучи како лоша идеја “, напишаа некои обожаватели на познатиот актер.

Но, други беа попозитивни бидејќи веруваат дека филмот ќе го прикаже Трамп во лошо светло.

„Себастијан Стен продолжува да носи некои од најхрабрите, но сепак најзбунувачки одлуки“, „Ова е или најдобрата или најлошата идеја досега“, „Храбар, но ризичен потег... Среќно на сите, ќе им треба“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

реклама

Филм & ТВ

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Read more

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Read more

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Read more

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Read more
 

Сцена

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум БАФТА награди за Oppenheimer, Barbie извиси

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ги одушеви фановите на Bridgerton со сцена од третата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Netflix откри премногу за филмот во трејлерот за Damsel?

Читај повеќе
  • play_arrow

Супербоул 2024 стана втор најгледан пренос од стапнувањето на Месечината

Читај повеќе