Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Малку секс пози добиле толку контроверзна репутација како „69-ката“. Или ја обожавате или ја мразите, нема средина!

Класичната верзија на оваа секс поза сме ја пробале речиси сите, најчесто во првите години откако сме станале сексуално активни.

Се чини дека сите барем еднаш се обиделе да ја изведат – кој од чисто љубопитство, кој за да направи нешто поразлично откако ќе здосади мисионерската поза.

Но, генералниот заклучок е дека славната 69-ка е прилично неудобна, малку зезната и не дава баш некое задоволство освен фактот дека и двајцата партнери се задоволуваат истовремено без класична пенетрација.

Чести се и коментарите дека партнерот кој е подобар во орален секс во оваа поза е на некој начин „казнет“ бидејќи другиот толку многу ужива што прекинува во својата „работа“ и така ситуацијата станува малку непријатна.

За да функционира правилно оваа контроверзна поза треба и двајцата да даваат и пружаат орален секс истовремено. Многу е важна комуникацијата, согласноста и волјата да се пробуваат различни варијанти додека не се најде добитната комбинација.

Ви ја предлагаме оваа нова верзија на славната 69-ка, за која ќе треба да покажете и малку акробатски вештини, но сексолозите тврдат дека токму поради несекојдневниот агол задоволството е уште поголемо.

Дали би ја пробале?

Тагови
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Љубов и секс

Колку секс во просек има жената во брак?

Read more

5 начини како да си ја вратите желбата за секс

Read more

Препознајте го навреме: Голем романтичар или опасен манипулатор?

Read more

Пет работи за кои младите брачни парови најчесто се расправаат

Read more
 

Магазин

Фројд, грешка си: Пикањето на емоциите „под тепих“ сепак не е толку страшно?

Читај повеќе

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Читај повеќе

4 сериозни болести може да се откријат по симптоми што се појавуваат на усните

Читај повеќе

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе