Контроверзниот еротски филм „365 Days“ сепак ќе добие уште две продолженија

Иако по премиерата доби многу лоши критики и оценки, филмот „365 Days“ на Netflix ќе добие уште две продолженија, пишува Variety.

Полскиот филм доби оцена 3,3/10 на IMDb, додека на страницата Rotten Tomatoes беше оценет како „многу лош/скапан (rotten)“, но исто така и како „лоша копија на трилогијата Fifty Shades of Grey“.

Познатото списание Variety го прогласи за еден од најлошите филмови во 2020 година, но и покрај сето тоа - филмот се здоби со неверојатно голема популарност ширум светот.

Филмот е базиран според првиот роман на истоимената трилогија на Бланка Липињска и во кината во Полска излезе на 7 февруари 2020. Netflix го откупи и го направи достапен на платформата лани кон средината на јуни, од кога почна да привлекува огромно внимание. Netflix одби да го тргне филмот од својот репертоар.

Во првиот дел, Масимо Торичели (Микеле Мороне) е шеф на сицилијанската мафија, чие раководство го презема откако ќе биде убиен татко му. Лаура (Ана Марија Сиеклучка) е директорка за продажба во луксузен хотел во Варшава, на која ѝ недостига малку страст во животот да за биде совршен. Таа се обидува да си ја спаси врска со патување во Италија, каде не ни претпоставува дека ќе биде киднапирана од најопасниот човек на островот. Масимо опсесивно ќе се заљуби во Лаура, ќе ја задржи во заробеништво, но таа ќе има „доволно време“ – поточно 365 дена - да се заљуби во него. За тоа време тој ја опсипува со луксуз, пари, скапа облека, забави и сè што може да се купи со пари. Уште една приказна со доминантен богат маж и млада убавица која не може да му одолее.

Remote video URL

Што носат продолженијата?

Во новите два дела, ќе го следиме развојот на врската на Масимо и Лаура, што дополнително ќе биде комплицирано од неговото семејство. Покрај тоа, во животот на Лаура ќе се појави уште еден маж чија цел е да го освои нејзиното срце.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Read more

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Read more

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе