Контроверзниот Кирјос сака да се проба во бокс, веќе има список со противници

Најконтроверзниот тенисер на денешницата, Ник Кирјос, најави промена на спортот откако стави крај на тениската кариера која ја одбележаа бројни повреди.

Да не беа многуте проблеми со повредите и скандалите надвор од теренот, Кирјос дефинитивно ќе направеше повеќе во тениската кариера која досега беше обележана со финале на Вимблдон и седум АТП титули.

29-годишниот играч одигра само еден натпревар во последните две години. Тој беше надвор од теренот поради тешката повреда на коленото и зглобот, поради што отсуствуваше подолго време.

Сепак, австралискиот тенисер најави дека повредата полека е зад него и дека се враќа „поподготвен од било кога“. Но, на Instagram откри дека планира и боксерска кариера откако ќе се повлече од тениските терени.

„Да, планирам да ја завршам мојата тениска кариера. Има и неколку луѓе кои би ги предизвикал“, одговори Кирјос на прашањето „дали е заинтересиран за боксерска кариера во иднина“.

Лудориите на Кирјос надвор од теренот сигурно би ги направиле неговите боксерски натпревари погледани од многу професионални и познати боксери. Така се издвојуваат неговите вербални конфликти со Новак Ѓоковиќ, но и со телевизискиот водител Пирс Морган. Кирјос сега е одличен пријател со двајцата откако ги „закопаа секирите“.

Тагови
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Останати спортови

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Read more

Осумгодишниот Павел Наков е државен првак во спортска гимнастика

Read more

Тешка повреда на олимписката шампионка во спринт

Read more

Ивановски на ЕП постави нов државен рекорд во полумаратон

Read more
 

Спорт

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе