Корисна опција - дали знаете како да го заклучите Viber?

За да се заштитите од љубопитните луѓе, најдобро е да ставите лозинка на вашиот профил на Viber за десктоп.

Пред употреба на Viber за десктоп, особено ако користите еден лаптоп со повеќе луѓе, се препорачува најпрвин да го заштитите налогот.

Како да го направите тоа?

Кликнете на More – Set a Viber Screen Lock.

Да се потсетиме, од неодамна е активирана опцијата за пораки кои исчезнуваат во групните разговори. Оваа опција функционираше уште од јуни 2020 година но за индивидуални разговори.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Софтвер

Microsoft Windows 11 доби нови емотикони

Read more

Објавен крај на Windows 10: Останаа само 4 ажурирања, приоритет добива Windows 11

Read more

Падна договор: Се гради најбрзиот суперкомпјутер со вештачка интелигенција

Read more

Седум предупредувачки знаци дека сте закачиле вирус на телефонот

Read more
 

Гик

Ова се најдобрите Android апликации за 2021

Читај повеќе

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе