Корисниците ширум светот повторно имаат проблеми со Facebook

Социјалната мрежа Facebook утрово повторно имаше проблеми, а корисниците ширум светот пријавуваат различни проблеми на сајтот Downdetector.com.

Некои од корисниците наведуваат дека немаат пристап до инбокс, не можат да шернат објава и да прикачат видео или фотографија.

„Не можам ништо да објавам“, гласи еден од коментарите.

Facebook досега немаат излезено со соопштение за проблемите, а изгледа дел од корисниците повторно имаат пристап до саканите содржини на социјалната мрежа.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Интернет

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Read more

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Read more

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Read more

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Read more

Гик

  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе