Коронавирус и во Баерн Минхен

Фудбалерот на Баерн, Серж Њабри е позитивен на коронавирусот и ќе го пропушти утрешниот натпревар против Атлетико во Лигата на шампионите, објави германскиот клуб.

Клубот изјави дека Њабри е добро и дека тој во моментов е во изолација дома.

Тој е првиот играч на Баерн кој е позитивен на вирусот.

Покрај мечот со Атлетико, Њабри ќе го пропушти и претстојниот дуел против Ајнтрахт во Бундеслигата.

Тој ги започна сите дуели од почетокот на новата сезона во германскиот шампионат, а постигна хет-трик на отворањето на сезоната против Шалке.

реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Спорт

Коронавирус и во Баерн Минхен

Read more

Луис Хамилтон се пофали со својот нов неверојатен автомобил: единствен на светот и чудо на технологијата

Read more

Спортските натпревари може да продолжат, но без публика

Read more
Робертсон: Вечерва може да испаднеме од ЛШ

Робертсон: Вечерва може да испаднеме од ЛШ

Read more

Ново

  • filter

Овие луѓе со сигурност имаат полош ден од вашиот

Читај повеќе

Каракачанов: Заев направи чекор во вистинската насока

Читај повеќе

Хороскоп за 2021: Година на промени за сите, освен за еден знак

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Читај повеќе

Симеоне: Не е можно, Диего не може да умре

Читај повеќе

Бранко Црвенковски го замрзна членството во СДСМ

Читај повеќе

Италија, Грција, Шпанија и Малта против новите правила за азил

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Читај повеќе