Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Кошаркарите на Монако, синоќа во Белград, доживеаја пораз од Партизан. Натпрварот беше решен по едно продолжение, Партизан победи 89:85.

Тренерот на Монако, Саша Обрадовиќ, по мечот му честиташе на својот постар сонародник Жељко Обрадовиќ, со напомена дека „некои ситуации заслужуваат коментар повеќе“. За разлика од тренерот кошаркарите на клубот од „малото кнежевство“, прстот го вперија кон судиите.

„Што да кажам, се е кажано. Не знам, ова е срам за Евролигата. Ова што се случува сега е срам за Евролигата. Никогаш во кариерата не сум зборувал за судии и лоши одлуки. Но овде се редеа лошите одлуки една по друга. Знаете… Имавме натпревар дома и беше слична ситуација. и пријавивме осум ситуации. Се прашувам каков ќе биде извештајот сега. Ова е срам за натпреварувањето“, изјави по натпреварот најефикасниот играч на Монако, Донатас Мотејунас.

За разлика од литванскиот центар, останатите играчи на Монако, не зборуваа пред камерите, туку се огласија на социјалните мрежи.

„Не можете да победите кога играте пет против осум“, напиша крилниот играч Алфа Диало.

Џон Браун во својот пост побара „некој да истражи што се случило“.

Џером Блосонгејм имаше сличен коментар:

„Нешто мора да се превземе…Ова е срамно!“, а со него се согласил и Метју Стразел.

Интересно, најактивниот на социјалната мрежа „Х“, Мајк Џејмс, не се огласи по мечот во Белград.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Кошарка

Се поздравија и се испотепаа: Општа тепачка во НЦАА

Read more

Никогаш полежерен Ол-стар натпревар: Никогаш повеќе поени, никогаш помалку фаули

Read more

Како се поздравуваат Балканци во НБА?

Read more

Пелистер не дозволува навивачи на дербито во Купот, МЗТ и Работнички револтирани

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе