ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Како што се приближува почетокот на Олимписките игри во Токио, спортистите пристигнуваат во Олимпиското село. Кошаркарите на стартот се соочија со бизарен проблем.

Австралискиот кошаркар Арон Бејнс објави фотографија од тоалетот во својата соба, покажувајќи како не може целосно да застане бидејќи таванот едноставно не е доволно висок.

Бејнс некако се протна во тоалетот додека со главата го допираше таванот. Сепак, тоа не му го расипа расположението и олимпискиот дух, туку се смешкаше и се фотографираше за потоа да сподели на социјалните мрежи.

Репрезентативецот на Австралија и центар на Торонто Репторс во НБА е висок 2 метра и 8 сантиметри. Докажа дека собите во Олимпиското село очигледно не биле предвидени за кошаркари над два метра. Неверојатен пропуст на секогаш прецизните Јапонци.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Кошарка

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Read more

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Read more

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе