Хроника

Косовска државјанка нападната на паркинг во Скопје

14. јануари 2020 - 15:32 | МИА

Скопје, 14 јануари 2020 (МИА) – E.С. (32) од Косово вчера пријавила дека околу 14:30 часот две лица физички ја нападнале на паркинг на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје.

Според СВР, напаѓачите од патничкото возило „Шкода Суперб“ на Е.С. со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Коментирај