Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Бијонсе синоќа ја започна својата долго очекувана светска турнеја „Renaissance“ со концерт во Шведска.

Популарната пејачка направи шоу на најголемиот стадион во Шведска, Friends Arena, а до крајот на јуни ќе ги обиколи големите европски градови како Брисел, Лондон, Барселона, Амстердам, Хамбург и Франкфурт.

Пејачката за време на настапот неколку пати смени костими, а дефинитивно најголемо внимание привлече во златно боди со нацртани црни раце сместени на стратешки места.

Две исцртани раце беа поставени околу нозете, две покриваа поинтимни делови од телото, а две беа исцртани на задниот дел, што беше јасно видливо кога пејачката го сврте грбот кон публиката за време на изведбата на песната „Drunk in Love“ . Изгледот го комплетираше со пар ракавици од латекс.

„Тоа боди од Loewe што го носи Бијонсе ќе влезе во историјата“, „Ми треба тоа боди со раце што побрзо“, напишаа воодушевените обожаватели.

Изгледот на костимот го дизајнираше креативниот директор на Loewe, Џонатан Андерсон, кој откако ја дизајнираше облеката на Ријана на полувремето во Супербоул, е еден од најбараните модни дизајнери во светот.

URL
Тагови
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Read more

Што се случува во Евертон?

Read more

Музика

Човекот обвинет за убиството на Тупак Шакур за прв пат се појави на суд

Read more

Идилично запросување на Хаваи: Никол Шерзингер кажа „да“

Read more

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Древни напредни цивилизации за кои веројатно ретко кој слушнал

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога сѐ ќе тргне наопаку

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 авионски несреќи на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Папагалски муабет

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе

Човекот обвинет за убиството на Тупак Шакур за прв пат се појави на суд

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе