Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Поранешниот македонски репрезентативец Игор Котески е нов тренер на Голден Арт КЛ7.

„Еден од најдобрите македонски ракометари на сите времиња е изборот на раководството на најмладиот ракометен суперлигаш за нов шеф на стручниот штаб. Филозофијата на работа и создавање на млади играчи е заедничка појдовна основа за оваа соработка на прославениот пивот и нашиот клуб.

Му посакуваме многу успех и среќа, пред сè во обезбедување на опстанок во Супер лигата, што е и една од главните цели на клубот оваа година. Покрај тоа Котески ќе работи на надградба на младите играчи во клубот, кои се основа на идните успеси на истиот“, соопшти денес ракометниот суперлигаш.

Котески во својата кариера има настапувано за Пелистер, Борец, Јафа-Промет Ресен, Вардар Ватростална, Борaц од Бања Лука и Македонија а како тренер досега работел во младинскатa екипа на Вардар, Македонија, Драчево, Пролет, Бутел и Металург 2.

Претходно Голден Арт КЛ7 го предводеше Андон Бошковски.

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Несторовски: Головите ми се многу важни

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Готи: Несторовски тренира како да е дете од младинскиот тим

Читај повеќе