Крај на една холивудска љубовна приказна: Се разделија Џејсон Момоа и Лиса Бонет

Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години минати заедно. Славниот пар веста ја потврди на социјалните мрежи.

„Сите го почувствуваме притисокот и промените на овие трансформациски времиња. Револуцијата се одвива и нашето семејство не е исклучок. Се чувствуваше и растеше поради сеизмичките промени кои се случуваат. И, така одлучивме да ја споделиме веста дека се разминуваме во бракот“, стои во изјавата.

Момоа и Бенет во брак беа четири години, а заедно минаа 16 години.

„Не ја споделуваме оваа вест бидејќи мислиме дека е вредно за објава во вестите, туку за да може достоинствено и чесно да продолжиме со нашите животи“, се додава во објавата.

Парот се запозна во џез клуб во 2005 година, пред Момоа да стане славен по улогата на Кал Дрого во серијата „Game of Thrones“. Бонет се прослави по улогата на Денис Хакстбл во хит серијата од 80-тите „The Cosby Show“, а од Момоа е постара 12 години.

Првото заедничко дете, ќерката Лола ја добија во 2007 година. Една година подоцна беше роден синот Накоа Волф.

Момоа, заедно со Бонет, ја одгледа и нејзината ќерка од бракот со Лени Кравиц, Зои Кравиц.

реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Филм & ТВ

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Read more

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Read more
 

Сцена

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Читај повеќе

Шварценегер го посети Аушвиц: Не смееме да заборавиме што се случи овде

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Читај повеќе

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе