Кралица на народот: Убавата Летиција рециклира модни комбинации

Шпанската кралица Летиција (46) се појави на настан облечена во модна комбинација што веќе ја има носено, покажувајќи дека и славните личности знаат да бидат штедливи кога е облеката во прашање и не мора да се водат по застареното „правило“ дека „не смеат да бидат видени“ два пати во истата облека.

Облечена во црвено од глава до пети, Летиција изгледаше елегантно во класичен џемпер со копчиња на ракавите и панталони со висок струк и широк појас на Hugo Boss, во комбинација со црвени салонки и дијамантски обетки.

Оваа комбинација кралицата ја избра за свеченото затворање на Семинарот за новинари во Бурго де Осма, настан што е многу близок за Летиција која пред да стане дел од кралското семејство беше успешна новинарка.

Кралицата Летиција ја почна врската со кралот Фелипе во ноември 2002 година и во 2003 година, набрзо откако беше унапредена на позицијата уредничка на националниот ТВ-дневник, таа даде отказ и веднаш беше соопштена кралската свршувачка.

Филипе (50) го наследи кралскиот престол во 2014 година. Кралската двојка има две деца – принцезите Ленор (13) и Софија (11).

Летиција нема кралско потекло - таа е внука на такси возач и најстарата ќерка на новинарот Хесус Хозе Ортиз Алварез и неговата прва сопруга Марија де ла Палома Рокасолано, медицинска сестра и синдикален претставник. Учела во јавно средно училиште и е магистер за Аудиовизуелно новинарство.

Поради нејзиното „обично“ потекло, но и нејзината непосредност, скромност и приземјеност често ја нарекуваат „кралица на народот“.

реклама

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе