Кралица на оружјето: Атрактивна ветеранка исфрустрирана од израелските закони

Ветеранката на израелските одбранбени сили и самопрогласената кралица на оружјето, Џули Орин вели дека е љубоморна на американските закони за оружје, бидејќи тие закони во нејзината земја се многу строги.

Џули за Daily Caller вели дека САД имаат најдобри закони за оружје и признава дека е фрустрирана што покрај повеќегодишното активно служење не може легално да поседува огнено оружје како цивил во Израел.

Таа стана популарна на социјалните мрежи откако почна да објавува фотографии со оружје. Како резултат на тоа доби бројни понуди од произведувачи на оружје кои сакаат токму таа да ги промовира нивните производи,

„Донесов нешто посебно на социјалните мрежи, не се ни костими за капење ни бикини туку тоа сум јас, мојата женственост и оружјето. Жените можат да прават што сакаат, кога сакаат и колку сакаат, во војска или на било кое друго место“, вели Џули.

На неколку видеа на Instagram таа ги покажува нејзините вештини со оружје. Го сака оружјето, но го сака и Доналд Трамп, а ги критикува противниците кои го нарекуваат антисемит.

„Неговата ќерка е Еврејка, исто како и неговиот зет. Амбасадата ја пресели во Ерусалим. Барак Обама не го сакаше Израел, но Доналд Трамп нè поддржува“, вели Џули.

реклама

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Read more

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more
Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Read more

Живот

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Read more

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Read more

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Read more

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Read more

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе