Кралица на оружјето: Атрактивна ветеранка исфрустрирана од израелските закони

Ветеранката на израелските одбранбени сили и самопрогласената кралица на оружјето, Џули Орин вели дека е љубоморна на американските закони за оружје, бидејќи тие закони во нејзината земја се многу строги.

Џули за Daily Caller вели дека САД имаат најдобри закони за оружје и признава дека е фрустрирана што покрај повеќегодишното активно служење не може легално да поседува огнено оружје како цивил во Израел.

Таа стана популарна на социјалните мрежи откако почна да објавува фотографии со оружје. Како резултат на тоа доби бројни понуди од произведувачи на оружје кои сакаат токму таа да ги промовира нивните производи,

„Донесов нешто посебно на социјалните мрежи, не се ни костими за капење ни бикини туку тоа сум јас, мојата женственост и оружјето. Жените можат да прават што сакаат, кога сакаат и колку сакаат, во војска или на било кое друго место“, вели Џули.

На неколку видеа на Instagram таа ги покажува нејзините вештини со оружје. Го сака оружјето, но го сака и Доналд Трамп, а ги критикува противниците кои го нарекуваат антисемит.

„Неговата ќерка е Еврејка, исто како и неговиот зет. Амбасадата ја пресели во Ерусалим. Барак Обама не го сакаше Израел, но Доналд Трамп нè поддржува“, вели Џули.

реклама

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе