1.МФЛ 2019/20

Кратовски врачеви: Во ист напад Шкендија промаши 4 пати

Интересна случка имаше во завршницата од неделниот натпревар во Кратово каде домаќините успеаја да извадат 0:0 со актуелниот македонски шампион.

Шкендија гостуваше во Кратово кај третопласираниот Силекс во рамките на 20. коло од македонската Прва лига, но не успеа да дојде до планираните 3 бода.

Гостите од Тетово напаѓаа, шутираа, но и покрај тоа, домашниот голман само неколку пати интервенираше бидејќи сите нивни удари буквално бегаа од голот.

Блокади, стативи, пречки, промашувања, но в гол - никако. Како магија да беше фрлена на голот на Силекс.

Што се случуваше во Кратово убаво го опишува 85. минута кога за кратко време Шкендија упати четири удари кон голот на Даниел Божиновски. Прво шутна капитенот Арменд Алими чиј удар го блокираше дефанзивецот Христијан Грозданоски; одбиената топка му се намести на Марјан Радески кој распали, но ја погоди стативата; топката се врати повторно кај него и овој пат нафрли во шестнаесетникот каде повторно се обиде Алими, овој пат со глава, но ја погоди пречката; од пречката топката дојде до Валмир Нафиу, убаво си ја смири на гради и со волеј не ја зафати убаво праќајќи ја крај стативата.

Целосен хајлајтс со сите утки од овој натпревар:

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Фудбал

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Read more

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Read more

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Read more

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Read more

Спорт

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе