Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Креаторите на серијата Hitman подготвуваат нов проект.

Студиото вчера на својата официјална веб-страница го објави тизерот и нè информираше да се подготвиме за денешното објавување на новиот проект.

По многу години, студиото конечно успеа да ја зграби лиценцата за видеоигра за Џејмс Бонд, пренесува play.co.rs.

Студиото објави дека видеоиграта за познатиот таен агент ќе содржи оригинална, досега нераскажана приказна, во која играчите ќе треба да ги заработат своите две нули.

Серијалот Hitman е најблиското нешто во гејмерскиот свет што може да се спореди со авантурите на Бонд, така што веројатно нема да има премногу отстапувања од темата и атмосферата од шпионските филмови.

Иако имаме најава, ни остануваат уште многу непознати. На пример, според чиј модел ќе се создаде Џејмс Бонд во играта? Дали ќе го користи Шон Конери, Роџер Мур, Пирс Броснан или можеби актуелниот филмски агент 007, Даниел Крег?

Remote video URL

Дали би ја играле оваа видеоигра?

Според кој Џејмс Бонд сакате да биде направена?

реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more

Гејминг

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Read more

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Read more

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Гик

Во Сингапур родено бебе со антитела на COVID-19

Читај повеќе

Распишан тендер за научна студија за влијанието на 4G и 5G мрежите врз здравјето и околината

Читај повеќе
  • play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Читај повеќе
  • play_arrow

Универзумот наместо да се лади, се загрева: Дали ќе има „Големо спалување“?

Читај повеќе
  • filter

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Читај повеќе

Можат ли кучињата да намирисаат COVID-19?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Читај повеќе

Војници на иднината: САД работат на систем за читање мисли

Читај повеќе

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе