Крис Рок за прв пат проговори за шамарот на Оскарите: Не сум жртва

Крис Рок конечно проговори за шамарот кој го доби откако на Оскарите се пошегува на сметка на сопругата на Вил Смит.

По неколку месеци молчење за инцидентот, комичарот конечно се осврна како Вил Смит го удрил на Оскарите годинава.

„Секој што ќе каже дека зборовите болат, никогаш не бил удрен во лице. Да, боли, мајко, но јас не сум жртва. Се преселив од тоа срање и отидов на работа следниот ден. Не одам во болница поради посекотина од хартија“, рече тој.

Потсетуваме, инцидентот се случи кога Рок го претстави најдобриот документарен филм на Оскарите, попра правејќи шега со избричената глава на Џејд Смит, споредувајќи ја со изгледот на Деми Мур во филмот „G.I. Jane“.

Смит потоа се качи на сцената и му удри шамар на комичарот, па се врати на своето место викајќи му на комичарот да не го споменува името на неговата сопруга.

Remote video URL
Тагови
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Филм & ТВ

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Read more

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Read more

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Читај повеќе

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Читај повеќе
  • play_arrow

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе